Q Service Mk Speed Serwis samochodowy. Gwarancja satysfakcji.

Q Service Mk Speed

Wiadomości z Q Service

Skrzynia manualna czy automatyczna - która sprawia mniej problemów?

Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej pojazdów z automatyczną skrzynią biegów. Niektórzy kierowcy jednak wciąż nie są do nich do końca przekonani i wybierają ręczne przekładnie. Które rozwiązanie generuje mniej problemów? Mechanicy sieci Q Service Castrol przedstawiają wady i zalety obu opcji.

czytaj więcej

Nie tylko check engine. Które kontrolki w samochodzie zwiastują problemy?

Kontrolki znajdujące się na desce rozdzielczej samochodu mogą pełnić funkcje ostrzegawcze, informacyjne i alarmujące. W przypadku większości z nich wiadomo, co należy zrobić w momencie, gdy się zaświecą. Zdarzają się jednak mniej typowe, które mogą przysporzyć problemów nawet najbardziej doświadczonym kierowcom.

czytaj więcej

Samochód gaśnie podczas jazdy? Sprawdź, co może być przyczyną!

Sytuacja, w której samochód gaśnie podczas jazdy jest wyjątkowo stresująca. Co się mogło wydarzyć i co jest tego najczęstszą przyczyną? Długo można wymieniać usterki i awarie. Skupimy się na najczęstszych przyczynach i towarzyszących im objawach. Skorzystaj z wiedzy ekspertów Q Service Castrol i dowiedz się więcej!

czytaj więcej

Poradnik dla nowego właściciela samochodu

Inwestycja w nowy samochodów to dla większości z nas duże wydarzenie. Warto więc wiedzieć, co wymienić po zakupie auta, by nie tylko zabezpieczyć go przed awariami, ale i wydłużyć jego żywotność. Skorzystaj z naszych podpowiedzi i poznaj listę części, komponentów oraz płynów, o których musisz pamiętać podczas pierwszej wizyty w serwisie.

czytaj więcej

Co zrobić, by akumulator służył nam w każdych warunkach?

Zimą, wraz ze spadkiem temperatury, pojemność akumulatorów maleje. Jeśli urządzenie jest już w pewnym zakresie zużyte, mogą pojawić się problemy z uruchomieniem samochodu. Jak do takich sytuacji nie dopuścić? Mechanicy z Q Service Castrol podpowiadają, co robić, by akumulator służył nam jak najdłużej.

czytaj więcej

Jak przygotować samochód na najzimniejszy okres w roku?

Zima jak co roku zaskoczyła kierowców. Jedni w pośpiechu zapisują się na wymianę opon na zimowe, jeszcze inni weryfikują stan akumulatora. Eksperci sieci warsztatów samochodowych Q Service Castrol podpowiadają, które elementy pojazdu należy sprawdzić w okresie zimowym, by uchronić się przed niespodziewanymi sytuacjami.

czytaj więcej

Dziwne zapachy w aucie

Sprawny samochód zazwyczaj nie emituje nietypowych zapachów. Jeśli te się nasilają, oznacza to, że mogło dojść do awarii w pojeździe. Mechanicy sieci Q Service Castrol podpowiadają, jak właściwie je rozpoznać i co robić w przypadku ich wystąpienia.

czytaj więcej

Wymiana wycieraczek - jak często należy to robić?

Wycieraczki samochodowe to element wyposażenia samochodu, który ulega zużyciu i wymaga regularnej wymiany. Dowiedz się, jak często należy wymieniać wycieraczki, aby zachować bezpieczeństwo podróżowania w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych.

czytaj więcej

Bezpieczna wymiana opon i konserwacja

Trwa okres wymiany opon na zimowe. Nieprawidłowe przeprowadzenie tej czynności może okazać się niebezpieczne w skutkach. Warto w tym zakresie skorzystać z usług profesjonalnego warsztatu samochodowego.

czytaj więcej

Klimatyzacja jesienią

Choć za oknem częściej pada i temperatury są już dużo niższe, klimatyzacja wcale nie musi odpoczywać. Wręcz przeciwnie - pomaga szybciej odparować naszym zamglonym szybom. Po sezonie letnim warto sprawdzić jej działanie i... zapach.

czytaj więcej

Ważne zmiany w taryfikatorze!

Kierowcy, którzy nagminnie łamią przepisy, muszą w końcu zmienić swoje "przyzwyczajenia". 17. września wchodzi nowelizacja prawa o ruchu drogowym. Będą jeszcze surowsze kary.

czytaj więcej

Samochód przyjacielem kierowcy?

Dla blisko 70% Polaków samochód jest ich wizytówką, a 55% nazwałoby go przyjacielem - wynika z badania przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie Q Service Castrol.

czytaj więcej
12
 • Zadzwoń
  (+48) 608 300 700
 • Email
  serwis@mk-speed.com
 • Q Service MK-Speed
  Komaszyce 47A
 • Nasza strona
  www.mk-speed.com